Na vlne rastlinných potravín

Prečítajte si prvú slovenskú správu, ktorá mapuje trh s rastlinnými potravinovými produktami doma aj v zahraničí. Správa prináša unikátne dáta o spotrebiteľskom správaní na našom trhu, ako aj očakávaný vývoj trhu s potravinami na rastlinnej báze.

Čo sa dozviete?

  • Každý tretí človek na Slovensku znižuje svoju spotrebu živočíšnych produktov alebo zvažuje jej zníženie v budúcnosti. Počet ľudí, ktorí na Slovensku znižujú konzumáciu živočíšnych produktov, za posledné 3 roky neustále rástol.
  • Takmer polovica slovenských domácností si za rok 2020 kúpila tradičné sójové produkty ako tofu a tempeh. Dve z piatich domácností si za toto obdobie kúpili rastlinné alternatívy mliek a jogurtov, mäsových produktov či syrov.
  • V správe ďalej zistíte, aká je hodnota predaja rastlinných potravinových produktov v maloobchodoch v jednotlivých geografických regiónoch sveta a aký ďalší vývoj sa očakáva. Dozviete sa, ktoré faktory budú zohrávať najvýznamnejšiu úlohu pri zvyšovaní penetrácie trhu týmito produktami a aké výzvy musí predmetná kategória potravín prekonať.

A oveľa viac.

obálka správy Na vlne rastlinných potravín