Rebríček hodnotenia reštaurácií a bistier poskytujúcich rastlinné jedlá s donáškou

Častejšie zaraďovanie rastlinných jedál sa aj na Slovensku teší stále väčšej obľube. Dokonca aj v súčasnej situácii, kedy čelíme pandémii, je veľký záujem o takéto jedlá a všetko nasvedčuje tomu, že popularita rastlinných jedál bude narastať. Mnoho reštaurácií a bistier sa preto rýchlo prispôsobilo súčasnému stavu a začalo ponúkať rozvoz. Vďaka promptnej reakcii tak dokážu držať krok s dopytom po rastlinných jedlách.

Cieľom tohto hodnotenia je pomôcť zákazníkom zorientovať sa v ponuke reštaurácií a bistier, ktoré ponúkajú rastlinné jedlá aj s rozvozom. Hodnotenie zároveň na jednom mieste prináša informácie o rozsahu rastlinnej ponuky prevádzok, dostupnosti donášky, možnosti platby kartou a pod. Pri zostavovaní hodnotenia nebolo prihliadané na to, či má prevádzka v ponuke iba rastlinné jedlá alebo sú tieto zaradené popri konvenčnej ponuke. Všetky informácie sú vzájomne porovnané a vyhodnotené tak, aby poskytli ucelený prehľad, ktorý zákazníkom uľahčí rozhodovanie.

Každá prevádzka, zahrnutá v rebríčku, prispieva svojou ponukou rastlinných jedál k budovaniu udržateľnejšieho životného štýlu.

Hodnotenie reštaurácií a bistier vychádza z dát dostupných ku dňu 04. 04. 2020. Postup hodnotenia nájdete na tomto odkaze.