,

Vyhľadať

Program konferencie Plant-Powered Perspectives je vonku!

Organizátori zverejnili celý program konferencie Plant-Powered Perspectives, ktorá sa po troch úspešných ročníkoch znova uskutoční v Bratislave. Lídri a líderky spomedzi výrobcov potravín, maloobchodu a ich dodávateľov sa spolu stretnú 17. októbra v Hoteli Bratislava **** a predstavia aktuálne výzvy a príležitosti na trhu s rastlinnými potravinovými produktami.

Stiahnuť tlačovú správu vo formáte odt
Stiahnuť grafiku

5. októbra v Bratislave – Už o pár dní sa v Bratislave uskutoční štvrtý ročník jedinečnej konferencie Plant-Powered Perspectives. Organizátori zverejnili kompletný program, ktorý si už dnes môžu návštevníci a návštevníčky prečítať a zistiť, čo prinesie tento ročník. Tešiť sa môžu napríklad na prehľad kľúčových výziev, ktorým čelia rastlinné produkty, predstavenie najnovších slovenských dát o nákupoch potravín na rastlinnej báze, či na osvedčené tipy, ktoré môžu pomôcť firmám zabezpečiť flexibilitu v turbulentných časoch. Konferenciu, ktorá sa uskutoční 17. októbra v priestoroch Hotela Bratislava**** by si preto určite nemali nechať ujsť zástupcovia maloobchodu, výrobcov potravín či ďalší hráči v dodávateľskom reťazci.

Medzi rečníkmi a rečníčkami tohtoročnej konferencie nebude chýbať Carlotte Lucas, vedúca manažérka pre firemné vzťahy v medzinárodnej organizácií GFI Europe, ktorá priblíži kľúčové inovácie vo výrobe rastlinných alternatív a aktuálny vývoj nových technológii. Michal Pašmík, predseda predstavenstva a spolumajiteľ slovenskej firmy McCarter a.s., povie viac o význame a trendoch vo fortifikácií rastlinných alternatív mlieka. Ladislav Csengeri, riaditeľ divízie Spotrebiteľského panelu spoločnosti GfK pre ČR a SR, predstaví najnovšie dáta o nákupoch v slovenskom retaile.

Na Slovensku aj vo svete naďalej rastie záujem o flexitariánstvo a trh s rastlinnými alternatívami živočíšnych produktov sa preto stále rozširuje. V pestrom programe vystúpi komerčný riaditeľ Tesco na Slovensku, Erik Šiatkovský. „Dlhodobo sledujeme, ako rastie obľúbenosť výrobkov z rastlinných náhrad medzi našimi zákazníkmi. Sme hrdí, že sme sa stali Rastlinným reťazcom roka 2022 a naďalej pokračujeme v rozširovaní ponuky potravín na rastlinnej báze, […]“ vyjadril sa Šiatkovský, ktorý na konferencií povie viac o možnostiach maloobchodných reťazcov pri propagácii rastlinných produktov a o príležitostiach, ktoré môžu obchodníkom tieto produkty poskytnúť.

Konferencia ponúkne unikátnu príležitosť stretnúť sa s lídrami a líderkami spomedzi výrobcov potravín, maloobchodníkov a ich dodávateľov a načerpať najnovšie informácie o príležitostiach, výzvach a budúcnosti trhu s rastlinnými potravinovými produktami. „Sme veľmi radi, že aj tento rok konferencia ponúkne takýto pestrý program. Pre úspech na trhu je však dnes okrem prístupu k špičkovým informáciám a dátam rovnako dôležité budovanie trvalých vzťahov a kontaktov.“ vysvetľuje Marian Milec z programu Jem pre Zem, ktorý konferenciu organizuje. „Preto sme sa tento rok okrem sprístupňovania najnovších čísel a dát sústredili aj na vytvorenie ešte lepších podmienok na nadväzovanie nových obchodných prepojení. Veríme, že účastníci a účastníčky ocenia napríklad dedikovaný čas na networking.“ dodáva Milec.

Kompletný program konferencie Plant-Powered Perspectives, ako aj predaj lístkov nájdete na stránke www.plantpoweredperspectives.sk. Hlavnými partnermi tohto ročníka sú Tesco Stores SR, a. s. a RAJO s. r. o.

###

O programe Jem pre Zem:

Jem pre Zem je neziskový program, ktorého poslaním je presadzovať udržateľné spôsoby stravovania a robiť ich dostupnejšími.

Projekt pôsobí v dvoch oblastiach: u jednotlivcov podporuje záujem o rastlinné stravovanie a uľahčuje im častejšie zaraďovanie rastlinných jedál. Zároveň zvyšuje dostupnosť rastlinných produktov a jedál na trhu budovaním prostredia, v ktorom je rozširovanie ponuky o takéto potraviny výhodné, atraktívne a jednoduché.

Kontaktná osoba:

Marian Milec

marian.milec@jemprezem.sk

+421 948 847 652

Páči sa? Zdieľajte!