, ,

Vyhľadať

Spoznajte víťaza súťaže Rastlinný produkt roka 2022!

Po napínavom mesiaci konečne poznáme víťaza súťaže Rastlinný produkt roka 2022! V tomto ročníku súťaže zahlasovalo dokopy 2 611 ľudí. Spoločne rozhodli o tom, ktorý z 12-tich súťažiacich produktov získal titul Rastlinný produkt roka 2022. Súťažiace produkty mali čisto rastlinné zloženie a boli novinkami na trhu v uplynulom roku.

Jedna rastlinná alternatíva mlieka sa bezkonkurenčne stala rastlinnou voľbou, keďže si od samého začiatku hlasovania udržala prvenstvo v počte hlasov. Pre mnohých preto asi nebude prekvapením, že sa na prvom mieste umiestnilo Alpro This is Not M*lk so ziskom 16,1 % hlasov.

Máme veľkú radosť, že sa naša novinka Alpro This is not M*lk teší veľkej obľube u spotrebiteľov. Chuť je najpodstatnejším faktorom pri výbere potravín, a preto si v Alpro dávame záležať na tom, aby boli naše výrobky lahodné. Výrobok Alpro This is not M*lk sa chce svojou chuťou čo najviac priblížiť tej, na ktorú sú spotrebitelia zvyknutí , a sprístupniť im tak kategóriu výrobkov na rastlinnej báze. Verím, že nám podarilo naplniť slogan – rastlinne pre milovníkov mlieka,“ vyjadrila sa k víťazstvu Barbora Horníková, brand manažérka Alpro.

This is Not M*lk môžete podľa výrobcu využiť pri varení alebo pečení namiesto živočíšneho mlieka. Na výber máte dva varianty podľa obsahu tuku: 3,5 % a 1,8 %. Oba majú nízky obsah cukrov a sú doplnené o vitamín D, vápnik a jód. Kúpite v Kauflande, Tescu, Bille, Metre, Terne, dm drogerie markt, COOP Jednote Slovensko a CBA. Srdečne gratulujeme Alpro k úžasnému výsledku a zaslúženému víťazstvu!

Víťaznú trojicu hlasujúci vyskladali zo základných rastlinných produktov, ktoré sú pravidelne využívané pri príprave mnohých rastlinných jedál. Druhé miesto si získalo Tofu na panvičku od značky Vemondo, ktoré dostalo 13,7 % vašich hlasov. Až tri príchute inšpirované zahraničnou kuchyňou: Toscana style, Garam masala, Teriyaki, kúpite v predajniach Lidl.

Na tretej priečke sa s tesným rozdielom umiestnil Vegan Creme à la mascarpone od značky Rajo so ziskom 13,1 % vašich hlasov! Táto rastlinná alternatíva mascarpone na báze kokosového tuku je vhodná napríklad na prípravu krémových dezertov ako tiramisu. Kúpiť ju môžete v Kauflande, Tescu, Bille, Lidli, COOP Jednote Slovensko.

Gratulujeme všetkým oceneným produktom k úspechu v súťaži Rastlinný produkt roka 2022!

Rastlinný produkt roka 2022 – Cena poroty

Novinkou tohto ročníka je, že tím Jem pre Zem prvýkrát udeľuje aj ocenenie Rastlinný produkt roka 2022 – Cena poroty. O víťazovi tohto ocenenia rozhodla odborná porota z Jem pre Zem, ktorá hodnotila unikátnosť, inovatívnosť a prínos jednotlivých rastlinných produktov pre slovenský trh. 

Titul Rastlinný produkt roka – Cena poroty získal Vuniak od značky Garden Gourmet! Porotu zaujal tým, že bol medzi prvými produktami v slabo zastúpenej kategórii rastlinných alternatív rýb a morských plodov. Body získal aj vďaka svojmu zloženiu, keďže je bohatý na hrachové a pšeničné bielkoviny a obsahuje aj omega-3 mastné kyseliny. Pri hodnotení bol zvážený jeden nedostatok, a tým je relatívne vysoká cena. Napriek tomu táto rastlinná alternatíva tuniaka nakoniec získala spomínaný titul.

Brand manažérka pre Garden Gourmet z Nestlé, Emine Mamarasulovova na víťazstvo Vuniaka reagovala slovami: „Ako jeden z lídrov v tejto kategórii vidíme budúcnosť v inováciách. Pokiaľ ide o chuť a štruktúru, tak neustále zlepšujeme naše receptúry, aby sme uspokojili očakávania zákazníkov. Sme veľmi radi, že náš Vuniak si našiel svoje miesto v srdciach slovenských spotrebiteľov a tiež, že bol takto vysoko hodnotený v plant-based komunite.“ Vuniaka môžete kúpiť v Kauflande, Tescu a na stránkach Fresh a Lunys.

Srdečne blahoželáme všetkým oceneným produktom! Je skvelé, že výrobcovia naďalej prinášajú na slovenský trh kvalitné rastlinné produkty a zjednodušujú tak rastlinné stravovanie na Slovensku.

Staňte sa súčasťou tejto pozitívnej zmeny a podporte svojím darom rozvoj rastlinných alternatív a produktov na slovenskom trhu.


Pravidlá a realizáciu súťaže Rastlinný produkt Roka 2022 nájdete tu
Pravidlá a realizáciu súťaže Rastlinný produkt Roka 2022 – Cena poroty nájdete tu.

Páči sa? Zdieľajte!