Vyhľadať

Verejnosť rozhodne o najobľúbenejšom Rastlinnom produkte roka 2023

Aj tento rok má jeden z výrobcov potravín príležitosť získať ocenenie Rastlinného produktu roka. Program Jem pre Zem organizuje súťaž, v ktorej sa Slováci a Slovenky môžu zapojiť do hlasovania za rastlinný potravinový produkt, ktorých ich v roku 2023 najviac potešil. 

Stiahnuť tlačovú správu vo formáte odt
Stiahnuť grafiku

Utorok 27. 2. 2024 v Bratislave:

Súťaž Rastlinný produkt roka bude prebiehať skoro počas celého marca. Spotrebitelia a spotrebiteľky na Slovensku môžu podporiť svojho favorita hlasom a pomôcť mu zabojovať o titul Rastlinného produktu roka 2023. Rastlinné produkty si rozhodne zaslúžia pozornosť aj na Slovensku. Najnovšia správa od Jem pre Zem o slovenskom trhu s rastlinnými potravinami ukázala, že každý tretí človek znižuje alebo zvažuje znížiť konzumáciu potravín živočíšneho pôvodu. 

Medzi nominované produkty sa dostala celá škála slovenských aj zahraničných produktov od sladkých krémových dezertov, cez šaláty až po alternatívy mliečnych výrobkov. Súťažiace produkty majú čisto rastlinné zloženie a boli novinkami na Slovensku v uplynulom roku 2023. Rastlinným produktom roka sa stane víťaz s najvyšším počtom hlasov od širokej verejnosti.

„O rastlinné produkty majú záujem aj ľudia, ktorí konzumujú živočíšne výrobky a postupne znižujú ich spotrebu. Pri kúpe rastlinných alternatív ľudia siahajú po tom, čo im je tradične známe a chutí im. Spotrebitelia a spotrebiteľky môžu v hlasovaní vyjadriť podporu a dať najavo, ktorý produkt ich v minulom roku najviac potešil,“ hovorí Marian Milec, manažér programu Jem pre Zem.

„Za uplynulé obdobie sa na Slovensku výrazne rozšírila ponuka rastlinných produktov. V maloobchodných reťazcoch nájdeme produkty vo všetkých významných podkategóriach rastlinných alternatív ako sú alternatívy mliek, syrov, smotán, dezertov, jogurtov, mias či tofu. Výrobcovia vnímajú potenciál ďalšieho rastu trhu s rastlinnými alternatívami, a preto rozširujú svoju ponuku o nové možnosti,“ dopĺňa Milec.

Teraz môžu spotrebitelia a spotrebiteľky rozhodnúť o tom, ktorá novinka získa titul Rastlinného produktu roka 2023. Široká verejnosť môže hlasovať o produkt, ktorý ich najviac potešil od 27.2. do 24.3. 2024 na stránke programu Jem pre Zem.

Hlasovanie bude prebiehať od 27.2. do 24.3. 2024 na stránke

https://jemprezem.sk/rastlinny-produkt-roka-2023/

Zoznam nominovaných produktov

Alpro Apple pie

Beavia Kimchi klasik pálivé nechladené

Garden Gourmet Marine style Crispy fillet

K-Take it Veggie Mrazený krém Cookie Dough

Mäspoma Veggee nátierka živánska

McCarter Body&Future Oat Barista

Müller Vegan puding

Nurishh Krémová rastlinná pomazánka

Oatly Ovsený nápoj s vanilkovou príchuťou

Powerlogy Organic Chocobar

Preto Radoma Vegan Exklusiv

Rajo Vegan greek natur

Tesco Šalát z varenej čiernej šošovice, marinovanej tekvice a vareného kuskusu

Upfield Rama Plant-Based Butter Alternative

Youvegan Parížsky šalát

###

O programe Jem pre Zem:

Jem pre Zem je neziskový program, ktorého poslaním je presadzovať udržateľné spôsoby stravovania a robiť ich dostupnejšími.

Program pôsobí v dvoch oblastiach: u jednotlivcov podporuje záujem o rastlinné stravovanie a uľahčuje im častejšie zaraďovanie rastlinných jedál. Zároveň zvyšuje dostupnosť rastlinných produktov a jedál na trhu budovaním prostredia, v ktorom je rozširovanie ponuky o takéto potraviny výhodné, atraktívne a jednoduché.

Kontaktná osoba:

Marian Milec

marian.milec@jemprezem.sk

+421 948 847 652

Páči sa? Zdieľajte!