Vyhľadať

Poznáme víťaza Rastlinného produktu roka 2023

V súťaži o Rastlinný produkt roka 2023 si Slováci a Slovenky zvolili svojho víťaza. Spomedzi 15 výrobkov od slovenských či zahraničných producentov ľudia hlasovali za obľúbenca, ktorý ich v minulom roku najviac potešil. Na prvých priečkach sa umiestnili aj produkty od dobre známych tradičných slovenských výrobcov.

Stiahnuť tlačovú správu vo formáte odt
Stiahnuť grafiku

Štvrtok 28.3.2024 v Bratislave

Do finálového hlasovania sa dostalo 15 produktov od slovenských a zahraničných výrobcov. Široká verejnosť mala možnosť hlasovať počas marca za rastlinný potravinový produkt, ktorý ich v uplynulom roku najviac potešil. Hlasovania sa tento rok zúčastnilo 1 734 ľudí.

Ocenenie Rastlinný produkt roka 2023 získal Preto Radoma Vegan Exklusiv s tradične známou príchuťou tresky v majonézovej omáčke. Vegan Exklusiv je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, či vlákninu a v súťaži získal až 19,5 % zo všetkých hlasov.  

„Už pri začiatkoch vývoja rastlinných výrobkov sme mali jasný cieľ – vytvoriť plnohodnotnú alternatívu tresky v majonéze, ktorú si vie vychutnať naozaj každý. Sme radi, že sa nám tento cieľ podarilo naplniť a vieme spotrebiteľov potešiť jedinečným produktom Vegan Exklusiv.“ Hovorí Michal Britvík, generálny riaditeľ Ryba Žilina a dodáva, “V plant-based sektore sme sa už udomácnili a práve pozitívna spätná väzba a priazeň zákazníkov nás posúva v práci na inováciách ďalej. Ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali za náš výrobok Vegan Exklusiv.“

Druhú priečku obsadila Krémová rastlinná pomazánka od Nurishh, za ktorú hlasovalo 13,4 % ľudí. Táto rastlinná nátierka na báze slnečnicového oleja je tiež obohatená o vápnik a vitamín B12. Produktom s tretím najvyšším počtom hlasov (10,8 %) spomedzi pätnástich finalistov sa stal Rajo Vegan greek natur. Značka Rajo prišla na trh s rastlinnou alternatívou gréckeho syru feta. Spotrebiteľov a spotrebiteľky zaujalo aj všestranné použitie, keďže sa dá krájať, strúhať, či zapekať.

„Gratulujeme všetkým trom výhercom. Veríme, že pre ľudí nebolo vôbec jednoduché si vybrať favorita. Týmto spôsobom dali zákazníci a zákazníčky výrobcom spätnú väzbu, že ich teší rozširujúca sa ponuka rastlinných potravín a že sa uberajú správnym smerom. Vidíme, že pri výbere rastlinných alternatív ľudia často siahajú aj po produktoch od tradičných výrobcov,“ hovorí Marian Milec, manažér programu Jem pre Zem.

Podmienkou pre nomináciu do súťaže o Rastlinný produkt roka 2023 bolo čisto rastlinné zloženie a to, aby boli produkty novinkami na slovenskom trhu v roku 2023. Kompletné výsledky hlasovania a umiestnenie všetkých produktov je zverejnené na stránke Jem pre Zem: https://jemprezem.sk/rastlinny-produkt-roka-2023-vysledky

Páči sa? Zdieľajte!