,

Vyhľadať

Druhý ročník ankety o najobľúbenejší rastlinný výrobok roka štartuje už dnes – o víťazstvo zabojuje 10 výrobkov

Bratislava, 9. 2. 2022 – Zákazníci a zákazníčky môžu po druhýkrát hlasovať v ankete Rastlinný produkt roka organizovanej programom Jem pre Zem a zvoliť si tak, ktorý rastlinný výrobok ich na pultoch slovenských obchodov najviac potešil v minulom roku.

Stiahnuť tlačovú správu vo formáte.docx
Grafika k voľnému použitiu

Rastlinný produkt roka

V druhom ročníku ankety Rastlinný produkt roka si môžu opäť vybrať spomedzi desiatich noviniek, ktoré boli na trh uvedené v minulom roku. Vo finálovej desiatke majú zastúpenie produkty od značiek dlhodobo zameraných na produkciu rastlinných potravín ako Alpro alebo Garden Gourmet a zároveň rastlinné produkty od výrobcov, pre ktorých je rastlinný sortiment novinkou. Patrí medzi ne napríklad lahôdkový šalát od tradičného výrobcu Ryba Žilina či vegánsky sendvič od Grotto. 

„Slovenský trh s rastlinnými alternatívami je rok za rokom pestrejší. Výrobcovia a reťazce tak reagujú na rastúci počet flexitariánov a flexitariánok, ktorí stále častejšie siahajú po udržateľnejších alternatívach obľúbených výrobkov,” hovorí Mária Agóčová, koordinátorka ankety Rastlinný produkt roka. „V minulom roku sa už takmer v každom supermarkete dala kúpiť rastlinná alternatíva syra alebo mäsových výrobkov,” dodáva.

Každý tretí človek na Slovensku znižuje svoju spotrebu živočíšnych produktov alebo zvažuje jej zníženie v budúcnosti. Počet ľudí, ktorí na Slovensku znižujú konzumáciu živočíšnych produktov, v rokoch 2018 – 2020 neustále rástol. Tomuto trendu sa stále rýchlejšie prispôsobujú aj obchodné reťazce a výrobcovia potravín. Aj v minulom roku v slovenských obchodoch pribudlo veľké množstvo rastlinných noviniek. Ktorá ľudí potešila najviac?O titul Rastlinný produkt roka sa tento rok uchádzajú napríklad rastlinné lasagne, dostupné v každom Lidli alebo alternatíva syra Nurishh od mliekarenského giganta Bel. Ktorý produkt bude nasledovať minuloročného víťaza Rastlinnú koložvársku od Lunter sa dozvieme už 9. marca. Hlasovať v ankete Rastlinný produkt roka 2021 môžu ľudia na stránkach Jem pre Zem do 8. 3. 2022, kedy sa anketa o 18-tej hodine uzavrie.


Hlasovanie bude prebiehať v období od 9. 2. do 8. 3. 2022 na stránke:
https://jemprezem.sk/rastlinny-produkt-roka-2021/

Zoznam nominovaných produktov:

ALPRO ABSOLUTELY ALMOND ALTERNATÍVA JOGURTU
GARDEN GOURMET MEXICKÉ KÚSKY
GOODY FOODY CHICKEN STYLE MEDAJLÓNKY
GROTTO SUNSHINE VEGE RASTLINNÝ SENDVIČ
K-TAKE IT VEGGIE KOKOSOVO-RYŽOVÝ BIO NÁPOJ
MÜLLER RISO VEGAN
NURISHH PLÁTKY ALTERNATÍVA SYRU
PRETO VEGAN ŠALÁT
VEMONDO VEGAN LASAGNE
YOU VEGAN RASTLINNÁ BAGETA

###

O programe Jem pre Zem:

Jem pre Zem je neziskový program, ktorého poslaním je presadzovať udržateľné spôsoby stravovania a robiť ich dostupnejšími.

Projekt pôsobí v dvoch oblastiach: u jednotlivcov podporuje záujem o rastlinné stravovanie a uľahčuje im častejšie zaraďovanie rastlinných jedál. Zároveň zvyšuje dostupnosť rastlinných produktov a jedál na trhu budovaním prostredia, v ktorom je pre firmy rozširovanie ponuky o takéto potraviny výhodné, atraktívne a jednoduché.

Kontaktná osoba:

Mária Agóčová

maria.agocova@jemprezem.sk

+421 917 281 948

Páči sa? Zdieľajte!