, , ,

Vyhľadať

Zistite, kto získal titul Rastlinný produkt roka 2023

Aj tento rok ľudia hlasovali v súťaži Rastlinný produkt roka za novinku, ktorá ich v uplynulom roku najviac potešila. Hlasovalo 1 734 ľudí, ktorí si vyberali spomedzi 15 produktov s čisto rastlinným zložením, ktoré pribudli na slovenský trh v uplynulom roku. Po napínavom mesiaci konečne poznáme víťaza súťaže.

Najvyšší počet hlasov, (19,5 %) a teda titul Rastlinný produkt roka 2023 získalo Preto Radoma Vegan Exklusiv s tradične známou príchuťou tresky v majonézovej omáčke. Vegan Exklusiv je bohatý na omega-3 mastné kyseliny a vlákninu. Dostupný je v sieťach COOP, Tesco, Kaufland, Metro a Terno. Srdečne gratulujeme k skvelému výsledku a víťazstvu!

„Treska je tradičným slovenským jedlom, na ktorom asi väčšina z nás vyrastala. Už pri začiatkoch vývoja rastlinných výrobkov sme mali jasný cieľ – vytvoriť plnohodnotnú alternatívu tresky v majonéze, ktorú si vie vychutnať naozaj každý. Sme radi, že sa nám tento cieľ podarilo naplniť a vieme spotrebiteľov potešiť jedinečným produktom Vegan Exklusiv. V plant-based sektore sme sa už udomácnili a práve pozitívna spätná väzba a priazeň zákazníkov nás posúva v práci na inováciách ďalej. Ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali za náš výrobok Vegan Exklusiv.“ Vyjadril sa k víťazstvu Michal Britvík, generálny riaditeľ Ryba Žilina.

Druhú priečku obsadila Krémová rastlinná pomazánka od Nurishh, za ktorú hlasovalo 13,4 % ľudí. Táto rastlinná nátierka na báze slnečnicového oleja je tiež obohatená o vápnik a vitamín B12. Kúpiť ju môžete v reťazcoch Tesco Hypermarket, Billa, Kaufland a Delia.

Produktom s tretím najvyšším počtom hlasov (10,8 %) spomedzi pätnástich finalistov sa stal Rajo Vegan greek natur. Značka Rajo prišla na trh s rastlinnou alternatívou gréckeho syru feta. Spotrebiteľov a spotrebiteľky zaujalo aj všestranné použitie, keďže sa dá krájať, strúhať, či zapekať. Túto novinku nájdete vo všetkých reťazcoch.

Srdečne blahoželáme všetkým oceneným produktom!

Tento rok bolo rozhodovanie obzvlášť náročné a všetkých pätnásť súťažiacich produktov, ktoré postúpili do finálového hlasovania si pochvalu rozhodne zaslúžia! Je skvelé, že výrobcovia naďalej prinášajú na slovenský trh kvalitné rastlinné produkty a zjednodušujú tak rastlinné stravovanie na Slovensku.

Staňte sa súčasťou tejto pozitívnej zmeny a podporte svojím darom rozvoj rastlinných alternatív a produktov na slovenskom trhu.


Pravidlá a realizáciu súťaže Rastlinný produkt Roka 2023 nájdete tu
Tabuľku s umiestnením všetkých finalistov nájdete tu.

Páči sa? Zdieľajte!