, ,

Vyhľadať

Rastlinný produkt roka 2020: Poznáme víťaza!

Cieľom ankety o najlepší rastlinný produkt bolo zistiť, ktorý produkt na trhu spotrebitelia a spotrebiteľky oceňujú najviac a samozrejme ukázať výrobcom, že vývoj rastlinných výrobkov je pre nich tým správnym smerom. Po napínavom mesiaci je to tu…

Poznáme víťaza!

Podľa ProVeg* patria hotové jedlá s rastlinným zložením k tomu, čo na európskom trhu chýba flexitariánom a rastlinne sa stravujúcim najviac. Preto nie je divu, že keď minulú jar Lunter zaradil do svojej ponuky päť nových hotových jedál, okamžite sa stali veľkým hitom. A neprekvapí ani, že Rastlinná koložvárska sa umiestnila na prvej priečke hlasovania o rastlinný produkt roka 2020. Rýchla príprava a skvelá dostupnosť – koložvárska si získala až 38,5 % vašich hlasov! Gratulujeme spoločnosti Lunter a ďakujeme za to, že reaguje na zvyšujúci sa dopyt po rastlinných produktoch!
recept z rastlinnej koložvárskej

 

Čo ženie rastlinný trh na celom svete dopredu a o čom sa najviac hovorí? Rastlinný burger. Ten od Garden Gourmet vyzerá a chutí ako hovädzie mäso a pritom je 100 % rastlinný. Šťavnatý Sensational burger obstál aj v našej ankete a so ziskom 14 % mu patrí zaslúžené druhé miesto. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie skvelé novinky.

Na treťom mieste po skutočne napínavom súboji skončila prémiová čokoláda vyrobená bez kvapky mlieka – Lyra Vegan. Spoločnosť Lyra minulý rok potešila všetkých, čo milujú mliečnu čokoládu, no z rôznych dôvodov nekonzumujú mlieko a vytvorila rastlinnú verziu čokolády hneď v štyroch príchutiach – Dark, Malina, Orechy a M!lk. Že to bol krok správnym smerom dokazuje aj zisk 9,8 % hlasov a tretie miesto v ankete Rastlinný produkt roka. 

Ako sa darilo ostatným produktom?

Na štvrtom a piatom mieste sa umiestnili ďalšie dva slovenské výrobky – mandľová alternatíva smotany Body&Future (8,2 %), ktorá bola takmer počas celého hlasovania v prvej trojke a Morca-Della Veggie (7,9 %) od Tatrakon-u, ktorý kategóriu rastlinných produktov začal preskúmavať len nedávno. S 7,3 % sa na šiestej priečke umiestnil fermentovaný kokosový jogurt Alpro Absolutely Coconut. Nájdeme ho skoro v každom supermarkete a na výber máme z troch príchutí – ananás, malina alebo biely. Na siedmom mieste skončila rastlinná nátierka Hamé Veggie (4,0 %) a hneď za ňou Bio kokosový krém na varenie K-take it veggie (4,0 %), ktorý získal iba o jeden hlas menej. Linda McCartney’s Hoisin kačacie kúsky si získali 3,2 % z Vás a dmBio ovsený dezert obdržal 2,7 % hlasov. Všetkým finalistom ďakujeme za spestrenie slovenských regálov kvalitnými rastlinnými výrobkami. O ich popularite svedčí už samotná nominácia do finálovej desiatky.

Svet vie, dnes viac než kedykoľvek predtým, že rastlinná kuchyňa je na vzostupe. V minulom roku sme na slovenskom trhu privítali veľa nových rastlinných produktov a my v Jem pre Zem sme sa rozhodli výrobcom ukázať, že ich kroky oceňujeme. S pomocou našich fanúšikov sme nominovali celkovo desať najatraktívnejších noviniek. Výber nebol vôbec jednoduchý a preto sme sa do ankety rozhodli zaradiť iba produkty, ktoré sú bežne dostupné v supermarketoch a na slovenský trh prišli v minulom roku a nie skôr. 

Ešte raz gratulujeme všetkým nominovaným produktom a tešíme sa, čo prinesie rok 2021!

Postup a priebeh ankety nájdete tu.

 

ProVeg* https://proveg.com/what-we-do/corporate-engagement/proveg-consumer-survey-report-download/

Páči sa? Zdieľajte!