Rastlinný produkt roka 2020 - hlasovanie

V roku 2020 sa ponuka rastlinných výrobkov na slovenskom trhu výrazne rozšírila. Preto sme sa v Jem pre Zem rozhodli pozrieť spolu s vašou pomocou na to, ktorá novinka na trhu Vás potešila najviac. Vybrali sme 10 produktov, ktoré zabojujú o titul Rastlinný produkt roka 2020.

 

Rastlinná kuchyňa sa na Slovensku teší čoraz väčšej popularite. Stále viac ľudí nahrádza mäsové a mliečne potraviny ich rastlinnými alternatívami. Dôvody sú rôzne – od ekologických, cez zdravotné až po etické. Pri rýchlo rastúcom záujme zákazníkov a zákazníčiek nie je divu, že aj supermarkety stále častejšie zapĺňajú svoje pulty novými rastlinnými produktmi, ktoré skvele chutia a stávajú sa cenovo dostupnejšie.

Vybrať do ankety iba desať produktov nebola ľahká úloha. Pýtali sme sa vás na sociálnych sieťach, diskutovali sme v tíme, ochutnávali sme a lámali si hlavy. Do finálovej desiatky sme sa rozhodli umiestniť iba produkty, ktoré sú bežne dostupné v supermarketoch a na slovenský trh prišli v minulom roku. Zároveň sme nominovali predovšetkým výrobky od firiem, ktoré sa nevenujú výhradne produkcii rastlinných jedál. Hlasovanie o Rastlinný produkt roka je totiž jeden zo spôsobov, ako výrobcom ukázať, že vývoj rastlinných výrobkov je pre nich tým správnym smerom.

Do finále sa prebojovalo 10 produktov, ktoré sa v ankete uchádzajú o váš hlas. Práve vy rozhodnete, ktorý výrobok si odnesie titul Rastlinný produkt roka 2020. Už sa nevieme dočkať, kedy zistíme, ktoré výrobky ste si za minulý rok najviac obľúbili.

Hlasujte v ankete o najobľúbenejší Rastlinný produkt roka 2020 a ukážte, ktorý produkt Vám urobil najväčšiu radosť!

Výrobky sú v ankete usporiadané abecedne. Obľúbený produkt označte vo formulári nižšie a stlačte Odoslať. Hlasovať môžete do 31. 3. 2021.

Nezabudnite Jem pre Zem sledovať na Facebooku, Instagrame a LinkedIn, aby Vám správa o víťazovi neunikla.

Nezobrazuje sa vám formulár? Prejdite priamo na Google Forms. 

Rok 2020 bol na nové rastlinné výrobky na Slovensku veľmi bohatý. Z výrobkov, ktoré sa nakoniec nedostali do finálovej desiatky, ale vzbudili veľký záujem medzi našimi fanúšikmi a fanúšičkami spomenieme aspoň rastlinné guličky v predajni IKEA, obľúbenú alternatívu šunky vyrobenú z hrášku Queen of Peas, prvý rastlinný zakysaný nápoj Lunter, lahodné orieškové mlieka od slovenského výrobcu Plant Cow, či bezlepkovú verziu populárnej Klobane od firmy Good Nature.

Už sa tešíme, čo nám prinesie rok 2021 a ďakujeme, že pri tom budete s nami!