, , ,

Vyhľadať

Výsledky ankety Rastlinný produkt roka 2021 sú tu!

Po napínavom mesiaci, kedy ste mohli v ankete Rastlinný produkt roka 2021 hlasovať pre jedného spomedzi desiatich chutných finalistov, vám prinášame výsledky! Najviac vašich hlasov si opäť získali slovenské výrobky.

Cieľom už druhého ročníka tejto súťaže bolo dať spotrebiteľom a spotrebiteľkám možnosť zvoliť, ktorá rastlinná novinka, čo pribudla na slovenský trh v roku 2021, im urobila najväčšiu radosť. Anketa zároveň ukázala výrobcom, že vydať sa rastlinným smerom a rozširovať ponuku rastlinných produktov na Slovensku je výborná voľba, ktorú zákazníci a zákazníčky s chuťou ocenia. Záujem o rastlinné alternatívy na Slovensku neustále stúpa a výrobcovia a obchodníci prichádzajú na trh s množstvom noviniek.

Kto sa stal víťazom ankety Rastlinný produkt roka 2021? 

Klasické obložené bagety do ruky s rastlinným zložením sú niečo, čo na slovenskom trhu už dlhšie chýbalo, a preto niet divu, že sa You Vegan Rastlinná bageta hneď od začiatku hlasovania dostala do vedenia a nakoniec získala až 24 % vašich hlasov! A zaslúžene! Či už je to na cestách, túrach či výletoch, alebo ako rýchla voľba počas nabitého dňa, bagety od You Vegan, dostupné v štyroch lahodných variantoch, vás zaručene zasýtia. Gratulujeme You Vegan k zaslúženému víťazstvu a ďakujeme, že rozširujú rastlinnú ponuku produktov na Slovensku aj týmto smerom. Bagety sú aktuálne dostupné v predajniach Kaufland a mnohých obchodoch so zdravou výživou. V budúcnosti by sa mohli dostať aj na pulty čerpacích staníc. 

Veľký záujem o rastlinné alternatívy hotových jedál vhodných na rýchle zahnanie hladu potvrdzuje aj druhé miesto, na ktorom sa umiestnil sendvič Sunshine Vege od Grotto! Dostupný až v troch rôznych variantoch, s čerstvou zeleninou a lahodnými výrobkami Lunter (víťaza minuloročnej ankety Rastlinný produkt roka 2020), Sunshine Vege získal až 15 % vašich hlasov! Gratulujeme k tomuto zaslúženému úspechu a sme vďační, že aj Grotto odpovedá na zákaznícky záujem o pochúťky, ktoré zjednodušujú Slovenkám a Slovákom cestovanie za dobrodružstvom.

Rozdiel v počte hlasov medzi produktami na treťom a štvrtom mieste bol veľmi tesný a až do posledného večera nebolo jasné, ktorý výrobok bude úspešnejší. Tretiu priečku v ankete Rastlinný produkt roka 2021 nakoniec obsadili Vegan Lasagne od Vemondo so ziskom 12,7 % hlasov! Medzi zákazníkmi a zákazníčkami sú obľúbené najmä kvôli svojej sýtosti, plnej chuti a jednoduchosti prípravy. Blahoželáme k tomuto skvelému umiestneniu a tešíme sa na to, akými ďalšími chutnými novinkami nás You Vegan, Grotto a Vemondo potešia a prekvapia v budúcnosti!

A čo ostatní finalisti?

Štvrtú priečku obsadil po napínavom súboji lahodný Kokosovo-ryžový bio nápoj K-take it veggie, vhodný na pitie aj do varenia či pečenia s 11,7 % hlasov. Až 9 % vašich hlasov a piate miesto získal Preto Vegan šalát, rastlinná alternatíva obľúbenej slovenskej klasiky - lahôdkových šalátov. Šieste v poradí sa umiestnili Garden Gourmet mexické kúsky, ktoré svojou všestrannosťou prípravy, vynikajúcou chuťou a šťavnatou textúrou oslovili 6,9 % z vás! Na siedmom mieste sa umiestnila krémová mliečna ryža na báze kokosového mlieka Müller Riso Vegan (6,5 %). Plátky rastlinnej alternatívy syru vhodné napríklad do sendvičov od Nurishh dosiahli ôsmu priečku (6,4 %). Deviate miesto patrí krémovej mandľovej alternatíve jogurtu Alpro Absolutely Almond (4,4 %). Finálovú desiatku uzatvárajú Goody Foody Chicken-style medajlónky s vysokým obsahom bielkovín vhodné napríklad na grilovačku (3,4 %). Všetkým finalistom srdečne gratulujeme k umiestneniu a k zaradeniu do finálovej desiatky a ďakujeme im za spestrenie pultov slovenských obchodných reťazcov.

Anketu Rastlinný produkt roka prinášame vďaka neustále sa zvyšujúcemu záujmu o rastlinné stravovanie. V minulom roku sme na slovenskom trhu privítali veľa nových rastlinných produktov a my v Jem pre Zem sme sa rozhodli výrobcom ukázať, že ich kroky zákazníci a zákazníčky oceňujú. Výber finalistov nebol vôbec jednoduchý. S pomocou našich fanúšikov sme nominovali celkovo desať noviniek s rastlinným zložením, ktoré sú bežne dostupné v supermarketoch a na slovenský trh prišli v minulom roku

Ďakujeme, že ste sa spolu s nami rozhodli podporiť výrobcov, ktorí rozširujú svoj sortiment o chutné rastlinné produkty. Ešte raz gratulujeme všetkým finalistom a sme zvedaví, aké pochúťky prinesie rok 2022!

Pravidlá ankety Rastlinný produkt roka 2021 nájdete tu.

Páči sa? Zdieľajte!